تبلیغات
درجست وجوی خدا

درجست وجوی خدا
دوستان!! زکات وبلاگ خوانی ,کامنت گذاری است!! 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
اوضاع سیاسی کشور چه رنگیه؟صفحات جانبی

       شعارهای خودجوش مردم علیه سران فتنه

خبرگزاری فارس: مردم حاضر در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به صورت ممتد در هنگام سخنرانی سیدحسن خمینی شعارهایی را در حمایت از رهبر معظم انقلاب و علیه سران فتنه (مرگ بر موسوی و...) سر دادند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، پیش از آغاز خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران كه هم‌اكنون توسط حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی ایراد می‌شود، سید‌حسن خمینی در جایگاه سخنرانی حاضر شد تا برای مردم سخنرانی كند.
در ابتدای سخنرانی سیدحسن خمینی مردم شعارهایی ازجمله «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «مرگ بر موسوی»، «این همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده»، «خونی كه در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، «ما اهل كوفه نیستیم، علی(ع) تنها بماند، نواده روح الله سید حسن نصرالله، ای یادگار امام رهبر ما خامنه ای والسلام، بصیرت حاج احمد هدیه به بستگانش... و شعارهایی نیز علیه سران فتنه و در حمایت از رهبر فرزانه انقلاب سر دادند.
سیدحسن خمینی در مواجهه با جمعیت كم‌نظیر مردم كه شعار "ما اهل كوفه نیستیم، علی تنها بماند " سرمی‌دادند ‌تأكید كرد: قطعاً همینطور است.
مردم همچنان خطاب به سید حسن خمینی شعارهای "بصیرت، بصیرت " سردادند و این درحالی بود كه شبكه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هنگام سردادن شعارها، صدای مراسم را قطع و وصل می‌كرد.
سیدحسن خمینی كه به دلیل شعارهای گسترده مردم نمی‌توانست آنگونه كه می‌خواهد سخنرانی كند، گفت: اگر دوستان بنای شعار دارند، بهتر است اجازه دهند من چند دقیقه‌ای صحبت كنم، وقتی كه رهبری معظم انقلاب تشریف آوردند و در جایگاه قرار گرفتند، طبیعتاً نسبت به آن بزگوار ابراز احساسات می‌كنند.
شدت شعارهای مردم به حدی بود كه سید حسن خمینی نتواند به سخنان خود ادامه دهد.
وی در ادامه و در حالی كه مردم هنوز شعار می‌دادند، با بیان اینكه روز گذشته روز ولادت حضرت زهرا(س) بود و امروز نیز روز رحلت امام عظیم‌الشأن انقلاب است، به تقارن ولادت حضرت زهرا(س) و میلاد امام راحل ‌اشاره كرد.
سیدحسن خمینی تقارن این روز را به نوعی مبین یك ویژگی بزرگ دانست و افزود: امام بزرگوار در دیروز یعنی روز ولادت زهرای اطهر به دنیا آمد و در 14 خرداد از میان ما رفتند.
وی این تقارن را زمینه سخن خود قرار داد و با اشاره به ویژگی‌های سال‌ها و دهه‌های پایانی قرن گذشته یادآور شد: امام خمینی(ره) در آن ویژگی‌ها و شرایط رشد و نمو كرد و با زندگی و رشد در آن فضا و جامعه توانست به موقعیت ممتازی كه می‌بینیم و می‌شناسیم و امروز در جامعه با آن مواجهیم، برسد كه آن شرایط بسیار ممتاز و متفاوتی است.
سید‌حسن خمینی كه به دلیل شعارهای گسترده مردم علیه فتنه‌گران و اعتراض به سكوت وی در برابر اقدامات فتنه‌گران علیه آرمان‌های امام خمینی(ره) اعم از ولایت فقیه و قدس و ... نمی‌توانست به سخنرانی خود ادامه دهد، با ناراحتی خطاب به مردم گفت كه هنوز 20 سال از رحلت امام(ره) نگذشته است.
وی برای آرام كردن مردم و جلوگیری از شعار دادن آنها، سه بار خواستار ذكر صلوات از سوی حاضرین در مراسم شد ولی مردم از سر دادن شعار علیه سران فتنه دست بردار نبودند.سید حسن خمینی در ادامه گفت كه انشاالله عزاداری مقبول باشد.
سیدحسن خمینی در حالی‌كه همه مردم یك صدا و یكپارچه در داخل و بیرون حرم علیه فتنه‌گران شعار می‌دادند، گفت: مردم از گروه اندكی كه شلوغ می‌كنند، بیزارند و مردمی ‌كه بیرون صحن حضور دارند، علاقمند به امام خمینی(ره) هستند.
وی سپس افزود: اجازه بدهید چند دقیقه صحبت كنم، چراكه شأن مراسم سالگرد امام(ره) چنین نیست كه برخی اندك این‌چنین انجام می‌دهند.
سیدحسن خمینی ‌بارها در میان شعارهای حاضرین خواستار قطع شعارهای مردمی و ادامه سخنرانی خود شد كه مردم حاضر در مراسم به دلیل سكوت وی در فتنه‌های اخیر در برابر اقدامات فتنه‌گران در مقابله با آرمان‌های امام(ره)، شعارهای خود را ادامه دادند.
وی كه در مواجهه با این شعارها ‌نتوانست سخنرانی خود را آنگونه كه می‌خواهد به پایان برساند، گفت: من معذرت می‌خواهم و از خدا می‌خواهم ما را با امام راحل محشور كند.
سیدحسن خمینی كه چندبار سعی كرد مانع شعار دادن مردم علیه فتنه‌گران شود اما موفق به این كار نشد با بیان اینكه مانعی ندارد و انشاالله خداوند همه ما را غریق رحمت و لطف خود كند، خواستار قرائت فاتحه‌ای برای شادی روح امام(ره)، فرزندان ایشان و شهدا شد و سپس سخنرانی خود را نیمه تمام به پایان رساند.
به گزارش فارس،‌ مجری برنامه پس از پایان یافتن سخنان سید حسن خمینی، خطاب به حاضرین در مراسم گفت با یك صلوات سكوت كنید، چرا كه رهبر معظم انقلاب برای سخنرانی تا لحظاتی دیگر وارد جایگاه خواهند شد كه این سخن مجری موجب شد مردم با ذكر یك صلوات، به طور كامل سكوت كرده و آماده ورود رهبر انقلاب شوند.
مردم با ورود رهبر انقلاب، پس از دقایقی سر دادن شعار در حمایت از ایشان، به طور كامل سكوت كردند و مشغول گوش فرادادن به خطبه‌های مقام معظم رهبری در این مراسم كم‌نظیر شدند.

برگرفته از سایت: فارس نیوز


                                                            


247 نماینده مجلس طی بیانیه ای اعلام کردند:

بیانات رهبری فصل الخطاب دوستداران انقلاب

ایسکانیوز: 247 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای، حمایت خود را از سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه روز 14 خرداد ماه اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار امور مجلس باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، "محمدحسین فرهنگی" در جلسه علنی روز یکشنبه 16 خرداد ماه در اولین حضور خود در هیات رئیسه، متن کامل بیانیه نمایندگان را قرائت کرد.
متن کامل بیانیه 247 نماینده به شرح زیر است:
جمعه 14 خرداد ماه 1389 فرصت دیگری پیش آورد که ملت ایران با امام و راه نورانی او تجدید پیمان کنند.
حضور باشکوه مردم از سراسر کشور پیرامون مرقد مطهر امام راحل و برپایی نمازجمعه ای افتخارآفرین به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی جلوه این روشن از عظمت انقلاب اسلامی بود.
مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه با بیان دقیق شاخص های راه امام محک و میزان مطمئنی به دست دادند تا چراغ راه امروز و فردای جویندگان و پویندگان راه امام باشد.
ایشان خطر کسانی را که با ادعای پیروی از راه امام و با تمسک به آشنایی با امام افکار و عقاید خود را به امام راحل نسبت می دهند گوشزد فرموده و هشدار دادند اگر روشی منطقی برای دستیابی به راه و روش اندیشه ها و آرمان های امام وجود نداشته باشد هرکس می تواند کژراهه و بیراهه ای را که در نظر گرفته راه امام بداند و موجب انحراف شود.
رهبری در خطبه اول نماز جمعه 14 خرداد 89 بر لزوم توجه به جامعیت سخنان امام تاکید کردند و بعضی از مدعیان را از حذف بخش هایی از دیدگاه ها و نادیده گرفتن جنبه هایی از سیره امام که مورد علاقه دشمنان انقلاب اسلامی نیست برحذر داشته و جاذبه و دافعه امام راحل را یادآور شدند.
رهبری دفاع امام را از ملت مظلوم فلسطین نمونه این روش از حق طلبی و ظلم ستیزی آن بزرگوار دانسته و کشتار و ددمنشانه سربازان صهیونیست را در حمله وحشیانه به کشتی های حامل امدادگران و محاصره شدگان مظلوم غزه گواه روشنی بر طبیعت ظالم و انسان ستیز اسرائیل معرفی کردند.
ایشان با تبیین ابعاد این حمله جهانیان را به ادامه ارسال کمک های خود به دنبال کاروان آزادی برای شکست محاصره غزه دعوت کردند و صحت اعتقاد امام راحل را بر لزوم حذف رژیم غاصب و جعلی اسرائیل از منطقه یادآور شدند.
مقام معظم رهبری با اشاره به حوادث سال 88 و مواضع نادرست و انحرافی برخی اشخاص به روشنی نادرستی انتساب آن افراد و آن مواضع را به آن بزرگوار تبیین کردند و کسانی را که با رفتار و گفتار خود این مدعیان را تعیین می کنند یا در مقابل این انحرافات سکوت می کنند سرزنش کردند و به صراحت اعلام کردند که میزان حال فعلی افراد است و اگر حال فعلی افراد نقطه مقابل وضعیت گذشته آنها باشد آن گذشته در مقایسه با حال فعلی آنان کارآیی ندارد. رهبری با یادآوری سیره و سنت امام راحل همه ما را در اظهار نظر نسبت به دیگران به رعایت حق و عدل و انصاف فراخواندند و از زیاده روی و افراط در خصومت پرهیز دادند.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی که امضاکنندگان این بیانیه هستیم ضمن تشکر از مردم آگاه و با ایمان و انقلابی کشورمان که در هر شهرها و ازجمله تهران وفاداری خود را نسبت به امام عزیز به اثبات رساندند اعلام می کنیم که همه باید سخنان رهبری را فصل الخطاب بدانند و با عمل رهنمودهای ایشان و تمسک به حیل المتین ولایت وحدت جامعه انسانی را حفظ و استحکام بخشند از خداوند کریم برای روح ملکوتی امام بزرگوار علو درجات و برای مقام معظم رهبری دوام و سلامت و طول عمر و برای ملت ایران در پیروی از راه امام و شناخت دقیق شاخص های آن راه طلب توفیق روز افزون می کنیم./

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


سیاه نوشته های خود را به زلالی آب وآیینه وبه رهایی باد در خنکای نسیم های ایترنتی به دست وب می سپارم.... تا دوستانی که دلشان چون آب شفاف وچون صاعقه گیراست هم نای نی ام شوند {ع. م. تنها}

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


تبادل لینک

خرید بک لینک